RECTOR Polska

Stropy sprężone, strunobeton - producent

"Stacja Kultury " - przebudowa budynku byłego dworca kolejowego w Pyskowicach

Domov »  » "Stacja Kultury " - przebudowa budynku byłego dworca kolejowego w Pyskowicach

veľkosť textu: A | A | A

„Stacja Kultury – adaptacja, przebudowa termomodernizacja budynku byłego dworca kolejowego w Pyskowicach”. Miasto Pyskowice otrzymało dofinansowanie do inwestycji ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa na tenże projekt. Plany zakładają odrestaurowanie i przekształcenie zabytkowego obiektu w centrum aktywności twórczej „Stacja Kultury”. W pierwszym kroku dworzec zostanie objęty pracami remontowymi i termomodernizacyjnymi wraz z wymianą źródła ciepła na gazowe oraz montaż OZE w postaci instalacji fotowoltaicznej dla budynku byłe dworca PKP w Pyskowicach.

W inwestycji zastosowano wymianę stropu na strop RECTOLIGHT,
Wykonawca : Milimex
Biuro projektowe: FS PROJEKT Lędziny Mirosław Szyndlar
pow. / mb. / ilość budynków: 472 m2 / 1495 mb / 1 budynek

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz budżet państwa z kontraktu terytorialnego.
Dofinansowane  UE – RPO WSL: 1 688 913,44 zł. 
Dofinansowane  z budżetu państwa: 198 695,68 zł.
Planowany termin realizacji inwestycji do końca 2022 r.
Szacunkowa wartość zadania wynosiła blisko 8,2 mln zł. W wyniku przetargu wydatek będzie jednak mniejszy. Zwycięzca, firma Milimex, zaproponował najtańszą cenę z pięciu złożonych ofert. Docelowo w budynku dworca powstać ma ośrodek twórczej i społecznej działalności pod nazwą „Stacja Kultury”. Zgodnie z programem funkcjonalno – użytkowym w skład centrum wejdą kawiarnia internetowa, biblioteka/mediateka,sale dydaktyczne i konferencyjne Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Organizacji Pozarządowych. Dodatkowo wydzielona zostanie sala „koncertowa”, sala ćwiczeń np. do zajęć jogi lub baletu oraz sala warsztatów rękodzielniczych. Wpleciona zostanie również funkcja obsługi podróżnych w postaci niewielkiej poczekalni z automatami biletowymi, dostępnej całą dobę. 
Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W bezpośrednim sąsiedztwie stacji miasto zaplanowało w dalszej perspektywie budowę centrum przesiadkowego, które zostanie skomunikowane z nowym dworcem autobusowym na placu kard. Stefana Wyszyńskiego.
Podstawę planów stworzyło w 2018 r. przejęcie dworca od PKP, sfinalizowane przez obecnego burmistrza Adama Wójcika. Z uwagi na znaczne koszty inwestycję podzielono na etapy. W pierwszej kolejności zaplanowano  modernizację zabytkowej, pochodzącej z końca XIX wieku, nieruchomości. Wchodzący do realizacji etap zadania posiada dofinansowanie w kwocie blisko 1,9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego. 
 

 

počet návštev: 499 krát

zdroj: rector.pl

dátum pridania: 2021-10-26 12:08:13

Dopytový formulár

Poskytujeme Vám

  • NAJŠIRŠÍ SORTIMENT NOSNÍKOV, VÝŠKA STROPU UŽ OD 16 cm, ROZPÄTIE DO 9,80 m
  • NAJVYŠŠIA KVALITA MEDZI REBIERKOVÝMI STROPMI
  • BEZ NEŽIADÚCICH DEFORMÁCII A TRHLÍN
  • VEĽKÁ FLEXIBILITA - VYSOKÉ ZAŤAŽENIA, MOŽNÉ AKUSTICKÉ RIEŠENIA
  • RECTOBETON - TRADIČNÉ RIEŠENIE POUŽITEĽNÉ V KAŽDEJ STAVBE NA VŠETKÝCH JEJ ÚROVNIACH
  • RECTOLIGHT - MODERNÉ A INOVATÍVNE RIEŠENIE S VEĽKÝM POTENCIÁLOM POUŽITIA
  • DÔVERYHODNÉ RIEŠENIA SO 65 ROČNOU TRADÍCIOU
  • SPOĽAHLIVÁ FRANCÚZSKA TECHNOLÓGIA

Tipy

Adresa

RECTOR Slovakia, organizačná zložka

Mlynské nivy 16

821 09 Bratislava

S L O V E N S K Á   R E P U B L I K A

 

E-MAILOVÝ KONTAKT

Objednajte si Newsletter

Chcete dostávať najnovšie informácie o firme RECTOR Slovakia a jej aktuálnej ponuke? Objednajte si „Newsletter“ . Zaregistrujte sa pomocou nasledovného formulára.**

Facebook
YouTube